برای به نما آمدن، جلوه دادن و تمیز کردن کابینت high glass (هایگلاس - های گلس) و همچنین Mdf (ام دی اف) باید نکاتی را رعایت کنید که در کنار براقیت و تمیزی عمر مفید کابینت شما نیز حفظ شود تا با توجه به هزینه ی نسبتا بالای این کابینت های زیبا، به اندازه بتوان از آن استفاده کرد.
از دستمال نم‌دار و آغشته به مواد شوینده البته به جز مواد شوینده‌ای مانند وایتکس، مواد شوینده الکل‌دار استفاده کنید. در مرحله‌ی بعدی کابینت‌ها را با یک دستمال تمیز خیس چندین بار تمیز کرده و خشک کنید.
برای تمیز کردن کابینت‌های ‌ام‌دی‌اف هرگز از مقدار زیادی آب استفاده نکنید چرا که دستمال خیس کفایت می‌کند. دستمال‌هایی را که برای تمیز کردن کابینت‌های ‌ام‌دی‌اف به خصوص کابینت‌های ‌ام‌دی‌اف هایگلاس استفاده می‌کنید تا حد امکان با پودرهای لباس شویی تمیز نکنید. فقط از نرم کننده‌ها و یا مایع‌های ظرف‌شویی که باعث زبری دستمال نمی‌شوند استفاده نمایید.
نکته: قبل از قرار دادن مواد خوراکی که حاوی سرکه هستند در کابینت‌های ساخته شده از ‌ام‌دی‌اف، حتما از اینکه نشتی در اطراف آن‌ها رخ نمی‌دهد مطمئن شوید. همچنین در هنگام باز و بسته کردن دربهای کابینت های های گلاس به این نکته توجه داشته باشید که نباید درب کابینت های MDF و خصوصا کابینت های گلاس بیش از حدی مجاز باز نمایید.
امیدواریم این مطلب که توسط تیم فرآورده های چوبی کاواک تهیه شده است مورد استفاده کاربران عزیز قرار بگیرد و برای داشتن کابینت هایگلاس زیبا و تمیز مفید فایده باشد.