پنل اکریلیک

روکش اکریلیک مانند  PVC فرم ‌پذیری و قابلیت انعطاف بسیار بالایی در دمای 80-70 درجه سانتی گراد در داخل پرس را دارد، ضمن اینكه نسبت به ضربه مقاوم وقابلیت منحصر به فرد ترمیم‌پذیری را نیز داراست بطوریكه می‌توان سطوح آسیب دیده را ترمیم كرد به نحویکه بخش ترمیم شده به راحتی قابل تشخیص نخواهد بود. 
پنل اکرلیک نیز نوعی ام دی اف است با این تفاوت که روکش آن این بار به غیر از ملامینه با یک لایه پلکسی گلاس پوشانده می شود . پلکسی گلاس نوعی پلاستیک می باشد که ظاهری بسیار شفاف و شبیه شیشه دارد ، جنس پلکسی گلاس از نوعی پلی کربنات شفاف است این ماده نسبت به شیشه سبکتر و مقاومتر است .
   تخته های ،  اکریلیک  معمولا" دارای یک رو میباشند که توسط یک لایه سلفون محافظت شده  و نمای طرف دیگر سفید ساده از ملامینه و یا کاغذ است . ابعاد مورد استفاده آن  برای کابینت کاران 122*244 یا 122*280 سانتیمتر به ضخامت 17 میلیمتر میباشد .
در خرید این تخته ها باید بسیار دقت داشت تا  نوع مرغوب آن را تهیه کرد چرا که اگر روکش UV خوبی نداشته باشند  در هنگام برش شروع به پریدگی لبه ها میکند . معمولا"  نوع مرغوب آن  دارای پشت pvc سفید است و هر پالت برای محافظت بیشتر در پوششی از سلفون با رویه ای از جنس کارتن و یک ورق MDF  خام  در زیر پالت (زیر پالتی) ، بسته بندی می شود.

خصوصیات :
 مقاوم در برابر ضربه
 نظافت بسیار آسان
 سطح بسیار براق و صیقلی همانند آیینه
 دارای طرح ها و نقش و نگارهای بسیار متنوع
 قابلیت منحصر بفرد ترمیم پذیری

گالری تصاویر پنل اکریلیک

123movies