پنل PVC (وینیل)

وینیلها یا ‌مواد ترموپلاستیك ( PVC )، صفحات پلاستیکی قابل انعطافی هستند که از نظر اقتصادی باصرفه اند و به دلیل نرمی قابلیت فرم پذیری را دارند و میتوان آنها را بصورت یکپارچه روی سطح کار کشید. درب های  ام دی اف (MDF) با روکش وینیل در ابتدا  برش خورده، ابزار خورده، فرم داده شده، سمباده کاری شده و به چسب آغشته می گردد سپس در خلاء با وینیل به ضخامتی در حدود 0.7 –  0.4میلیمتر پرس می شوند پشت کار معمولا آستر می خورد.
بعلت قابلیت انعطاف این نوع روكش، از آن برای روكش كردن سطوح ابزار خورده با اختلاف سطح زیاد مانند درب کابینتها و نیز برای ساخت نوار لبه های فرم دار‌و فرز خورده و ‌روكش كردن پروفیل‌ها استفاده می‌شود. همچنین یكی از موارد استفاده منحصر به فرد روكش‌های PVC در ساخت مصنوعاتی است كه نیاز به پیوستگی روكش در ابعاد مختلف یك سازه باشد از قابلیتهای دیگر آن میتوان به قابلیت تا پذیری آن و یا ایجاد شیار V شكل روی تخته و تاكردن آن اشاره نمود.
 
فویل‌های PVC درضخامتها، ‌رنگها ونقوش مختلف و نیز نقوش برجسته متنوع (صاف، براق، ‌مات، رگه چوبی و…) بسته به نوع كاربرد تولید می‌شوند و معمولاً شامل لایه‌های پلی وینیل كلراید ،‌لایه آستری و لاكهای متفاوت هستند.
از معایب این محصول کم دوام بودن آن است آن هم به دلیل آسیب پذیر بودن آن نسبت به عوامل خارجی.

خصوصیات PVC :
 %100 ضد آب
 طول عمر بالا
 مقاوم در محیط های اسیدی و قلیایی
 مقاوم در برابر اشعه
 عایق صوتی و حرارتی
 قابلیت شکل پذیری و فرم دهی
 ضد خوردگی و پوسیدگی

گالری تصاویر پنل PVC (وینیل)

123movies